Gminne Przedszkole w Bieczu

Wydarzenia

Rozstrzygnięcie konkursu ,, ?ENGLISH IS FUN?

Dnia 3 marca nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „ENGLISH IS FUN”. Po naradzie jury przyznało I, II oraz III miejsce. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę. Dziękujemy za udział w konkursie wszystkim uczestnikom i serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, dziecko, ludzie stoją i w budynku

Akcja charytatywn a

  

Wychowawca grupy VI - p. Agata Szpak  oraz Księdz Katecheta zorganizowali akcję charytatywną, której celem było zbieranie artykułów żwynościowych dla ubogich rodzin. 

Serdecznie dziękujemy rodzicom z dziećmi za ogromne zaangażowanie w akcji charytatywnej (zbieranie żywności oraz artykułów gospodarczych), które następnie zostały przekazane potrzebującym rodzinom ze Święcan i Siepietnicy.

Galeria zdjęć

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Galeria zdjęć 

Wizyta św. Mikołaja

Na spotkanie ze Św. Mikołajem dzieci czekają przez cały rok. I oto zanim jeszcze nadszedł ten dzień i  w dniu 4-tego grudnia pojawił się On – Św. Mikołaj. Sytuacja była niespodziewana i wprawiła przedszkolaków w ogromne zakłopotanie. Były zaskoczone tą wizyta ale i zachwycone. Słuchały opowiadań gościa, pytały o różne interesujące je sprawy. Na pożegnanie Św. Mikołaj wszystkich obdarował słodkimi upominkami i obiecał, że już nie długo znów się wybierze w gościnę do naszej grupy.

Dzisiaj w dniu 6 – tego grudnia kolejny raz do grupy II przyszedł Św. Mikołaj. Wszystkie dzieci już od rana były odświętnie ubrane i przygotowane na spotkanie z tak długo oczekiwanym gościem. Na specjalnym stoliku postawiły talerzyk z ciasteczkami i kubek mleka, jako poczęstunek dla Św. Mikołaja. A gdy już pojawił się w sali, to wszystkie zaśpiewały przygotowaną na Jego powitanie piosenkę. Całe spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze. Każde dziecko zostało obdarowane przez Św. Mikołaja prezentem, i miało okazje zrobić sobie z nim zdjęcie. Pożegnanie nie było już tak radosne, ale wszyscy wiedzą, że inne dzieci w tym szczególnym dniu też czekają na taką wizytę więc nastąpił czas podziękowań i obietnica kolejnego spotkania znów za rok.

Galeria zdjęć

Obchody Święta Niepodległości

11 listopad, to szczególny dzień dla każdego Polaka i dlatego przedszkolaki postanowiły uczcić go w wyjątkowy sposób. Dzieci nauczyły się hymnu państwowego oraz poznały inne symbole narodowe: flagę i godło Polski. Kilka dni wcześniej śpiewały piosenkę i recytowały wiersz o Polsce. Szczególna atmosfera tej uroczystości została podkreślona biało – czerwonymi strojami, w które dzieci zostały wystrojone przez rodziców dla uczczenia tego szczególnego dnia.

Galeria zdjęć gr II

Galeria zdjęć gr IV

Rozstrzygnięcie konkursu ,,Piękno jesiennej przyrody

Wraz z nastaniem jesieni w naszym przedszkolu został ogłoszony konkurs fotograficzny dla rodziców i dzieci pt. „ Piękno jesiennej przyrody”. Chętni uczestnicy konkursu przynosili swoje zdjęcia, które zostały wyeksponowane na tablicy w holu przedszkolnym, aby wszyscy mogli je podziwiać. Z pośród zaprezentowanych prac komisja konkursowa wybrała głównych laureatów. Wśród nich znalazły się zdjęcia dzieci z grupy II. I tak II miejsce w konkursie zajął Albert M., a III Alek T. Otrzymali oni za swoje zdjęcia nagrody książkowe i dyplomy. Wszyscy inni uczestnicy też zostali nagrodzeni za udział. Gratulujemy zwycięzcom, a tych, którzy nie wzięli udziału zapraszamy do innych konkursów.

Galeria zdjęć