To takie proste!
Strona głowna  /  Oddział integracyjny
Oddział integracyjny

W Gminnym Przedszkolu w Bieczu od 2003 roku funkcjonuje oddział integracyjny, w którym dzieci niepełnosprawne mają szansę integrować się z grupą rówieśniczą.
       Na potrzeby oddziału integracyjnego przedszkole zatrudnia nauczyciela wspomagającego, logopedę, psychologa oraz pomoc wychowawczą. Nauczycielki pracujące w grupie integracyjnej posiadają wykształcenie w zakresie wychowania przedszkolnego i oligofrenopedagogiki.
       Przy oddziale integracyjnym przedszkola powstała Grupa Wsparcia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych. Na spotkania mogą przychodzić rodziny dzieci niepełnosprawnych: rodzice, rodzeństwo, dziadkowie. Rodzice mogą spokojnie porozmawiać o swoich problemach, wymienić się doświadczeniami np. w poszukiwaniu specjalistów. Na spotkania bywają też zapraszane osoby, z którymi rodzice chcieliby porozmawiać: logopeda, psycholog, pracownik ośrodka pomocy społecznej, pracownik Powiatowego centrum Pomocy Rodzinie, duchowny, kosmetyczka.

Do tej pory dla rodzin z grupy wsparcia były organizowane wyjazdy na kulig, wycieczka do Krynicy, spotkanie z osobami prowadzącymi dogoterapię, grill. Na spotkaniach zapoznawano również rodziców z różnymi projektami dla osób niepełnosprawnych: zakup komputera, dotacja do zakupu samochodu, dotacja do przystosowania mieszkania dla osoby niepełnosprawnej.

Ostatnia aktualizacja: 2014-02-15